GERİ

Çevre Görüş Sistemi

Çevre Görüş, Kör Nokta Uyarı Sistemi radarlarını kullanır ve vites R konumuna alındığında multimedya ekranı üzerinde Çevre Görüş Sistemi uyarısı görüntülenir ve geri görüş kamerası açılır. Geri giderken gelen araç sürücünün kör nokta uyarı bölgesine girdiğinde müzik-navigasyon ünitesinin ekranında bir uyarı işareti görünür ve sürücüyü uyarmak için bir sesli alarm verilir.

Geri giderken, kör nokta bilgi radar ünitesi aracınızın arka tarafından yaklaşan araçları izler. Arkadan herhangi bir aracın yaklaştığı algılandığında ünite, aracın veri bilgi hattı (B-CAN ) vasıtasıyla kamera ünitesine bilgi gönderir. Bilgiler alınırken kamera ünitesi, müzik & navigasyon ekranında "<<" (bir uyarı ok'u) simgesi görüntüleyerek ve alarm vererek sürücüyü uyarır. Uyarı mesajı sol, sağ tarafı veya her iki tarafı belirtir. Kamera ünitesi, algılama menzilindeki hedef aracın konumuna, hızına ve çarpışmaya kalan zamana bağlı olarak bir uyarı verir.

Çarpışmaya kalan zaman tanımı: Çarpışmaya kalan zaman, konumu A ve B çizigisi içinde bulunan hedef aracın belirlenen hızda L çizgisine dokunacağı ve konumu B ile C çizgisi arasında bulunan hedef aracın B noktasına ulaşacağı zamanın saniye olarak tanımlanmasıdır.

Çarpışmaya kalan süre tanımlanan limitlere indiğinde, Çevre Görüş Sistemi "uyarı gerekli" alanına girildiğinden kullanıcıya gerekli bildirimleri yapar.