Dünyada Honda

“Honda Felsefesi”nden aldıkları güçle her zaman daha yeni ve daha iyiyi hedefleyen araştırma ve geliştirme ekiplerimiz, sürücülerin ihtiyaç duydukları yenilikçi ve inovatif ürünleri ortaya çıkarıyor. Mühendislerimiz süreçlere, dünyaya ve insanların taleplerine Honda’nın gözü ile baktıkları için her yeni model, aslında dünya için yepyeni bir deneyim haline geliyor.

150 Farklı Ülke

Honda günümüzde dünyanın 150 farklı ülkesinde araç satışı gerçekleştiriyor. Dört ana bölgeye ayrılan satış ofisleri; Japonya, Asya ve Okyanusya’da 30, Amerika’da 38, Avrupa’da 46, Afrika ve Orta Doğu’da ise 36 ülkede kullanıcılara Honda’larını ulaştırıyor. Her ülkede “Honda Felsefesi” eksiksiz olarak uygulanıyor ve kullanıcılara aradıkları kusursuz deneyim sunuluyor. 

Tüm Dünyaya Yayılan Üretim Ağı

Müşterilerimizin İhtiyaçları İçin Özel Fabrikalar

Kurucumuz Soichiro Honda, bize başarılı bir küresel şirketin merkezi olmayacağını öğretti. Biz de bu nedenle bölgelere özel yetkiler sunduk ve inisiyatif almalarını sağladık. Böylece küresel olarak üretim yapabilen fabrikalarımız dünyanın farklı ülkelerine yayılıp Honda kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap üretebilecek hale geldiler. 

Hangi fabrika veya montaj fabrikası olursa olsun, tüm Honda'lar gururla üretilir. 

İlk günlerimizden bu yana Japonya dışında otomobil üretmemiz gerektiğini biliyorduk. Bu nedenle ABD’de otomobil üreten ilk Japon şirketi olduk. Kurucumuz Soichiro Honda’nın kararlılığı ile bu zor kararın üstesinden kolayca geldik. Ohio’da yer alan fabrika, bugüne kadar 11 milyon adet Honda üretti ve bu sayı her geçen gün artıyor.

Bugün baktığımızda Türkiye başta olmak üzere ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Arjantin, İngiltere, Çin, Tayland, Hindistan ve Vietnam’da Honda’lar üretiliyor. Sadece 2019 yılında fabrikalarımız 5,2 milyondan fazla Honda’yı sürücülere ulaştırmayı başardı. 

Kuzey Amerika müşterilerimiz için 10. nesil Accord'u, Ohio Marysville'deki dev fabrikamızda üretiyoruz. Fabrika, 1982 yılında açıldı. Bugün ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Arjantin, İngiltere, Türkiye, Çin, Tayland, Hindistan ve Vietnam'da Honda'lar üretiyoruz. 2017 yılında bu tesislerimiz 5,1 milyondan fazla araç üretti.

Üretim Ağını Destekleyen Global Ar-Ge

Farklı ülkelerde üretim yapmak, aynı zamanda farklı ülkelerde Ar-Ge çalışmalarının yapılmasını da sağlıyor. En geniş tesisimiz elbette Japonya’da yer alıyor. Ancak neredeyse diğer tüm tesislerimizde de geniş çaplı Ar-Ge çalışmaları yapılıyor ve Honda olarak bununla gurur duyuyoruz. 

NSX, ABD'deki özel eğitimli teknisyenler tarafından el işçiliğiyle üretiliyor.

Hayali Gerçeğe Dönüştürenler

ABD, Çin, Hindistan, Endonezya, Tayland, İngiltere, Almanya ve İtalya’da yer alan Ar-Ge merkezlerimiz, otomobil araştırmalarımıza yön veriyor. Böylece Honda kullanıcılarının tam olarak ne istediğini anlıyor ve onları daha da iyi bir mühendislikle karşılıyoruz. 

NSX motorunun üzerindeki her civatanın torku elle ölçülüyor.


Honda Bir Fikri Nasıl Hayata Geçirdi?

Honda Civic Hatchback ABD’de!

ABD pazarı için her zaman sedanlar öncelikli olmuştur. Hatta çoğu insana ABD pazarında sadece sedanların ciddi miktarda satış yapabileceğine inanıyor. Siz de bu fikirdeyseniz yanıldığınızı söylemeliyiz. Çünkü günümüzde Civic Hatchback’in en büyük pazarı ABD. 2016 yılında ilk kez ABD’ye sunulan bu model, o günden bu yana başarısını sürdürüyor.

Dünya Çapında Cazibe 

ABD ve Civic Hatchback ilişkisi, modellerimizi gerçek birer küresel otomobil olacak şekilde nasıl geliştirdiğimize dair küçük bir örnek. Sadece bölgeler için değil, tüm dünya için otomobil üretiyoruz. Bu zor bir yol ancak çabalara değiyor ve biz bundan gurur duyuyoruz.

Bir Honda her yerde aynı özenle üretilip elden geçiriliyor.