Vizyonumuz

Gelecek Burada Şekilleniyor

Taahhüdümüz açık: Honda, 2025 yılı itibarıyla Avrupa satışlarının üçte ikisini oluşturacak hibrit, plug-in hibrit, bataryalı elektrikli ve yakıt hücreli otomobiller üretecek. Bu, atılması planlanan birçok adımın ilki. Honda CR-V tarihte ilk kez hibrit bir güç ve aktarma organıyla satışa sunuldu. CR-V, kaslı çamurluklar ve önden arkaya keskin hatlarla aynı zamanda yepyeni bir görünüme kavuştu. Mümkün olamayacağına inanılan şeyleri yaratma ilhamı.

Yolculuk Şimdi Başlıyor

Yeni CR-V Hybrid, kendini daha önce ispatlayan verimliliği zahmetsiz bir sürüşle birleştiriyor. Dünyanın gözde SUV modeli, her şeyden önce benzersiz tasarım özelliklerine sahip: iç mekânda en üst düzey kalite ve dışta kendine özgü bir duruş. İki motorlu i-MMD teknolojisiyle donatılmış yeni hibrit güç ve aktarma organı sunuluyor. Bu bir elektrikli motorun anlık tepkisi ile benzinin gücünü birleştiriyor. Kısacası; dinamik, verimli ve sessiz.

Geleceğe Net Bir Bakış: Sadece Başlangıç

Honda'nın geleceğe elektrikle hazırlanma kararlılığı, hibrit ve plug-in hibrit araçların yenilikçi gelişimi ile bitmiyor. Elektrikli batarya çözümleri de önümüzdeki yıllarda sıfır emisyonlu araç yelpazesinde önemli rol oynayacak. Bu noktada Honda olarak Clarity, Honda e ve birçok farklı araca imza attık. 

Honda’yı Başarıya Götüren Güç

Kurucumuz Soichiro Honda “İnsanı başarıya götüren bazı nitelikler vardır. Cesaret, azim, hayal kurma kabiliyeti ve inanç.” diyerek Honda’yı başarıya götüren gücü takdim ediyor. Mühendislerimiz her gün aynı cesaret, azim ve hayal gücü ile hareket edip başarıya inanıyorlar. Bu sayede de giderek daha da güçleniyoruz. İnsan İçin Mühendislik ilkemizden de güç alıp tüm insanlığa yeni teknolojiler sunuyoruz. Bunun en önemli halkalarından biri ise robotlar.

Tanımayan Yoktur: ASIMO

Birçok insan için insansı ilk robot örneklerinden biri olan ASIMO büyük bir ilham kaynağıydı. İnsanın hareketlerini taklit edebilecek bir robot yapma fikrini ortaya atan Honda mühendisleri tarafından geliştirilen ASIMO, 1986 yılından beri geliştiriliyor. İnsanlığın hayatını kolaylaştırabilmek için geliştirilen robot, 130 santimetre boyunda. Böylece yemek servisi yaparken gözlerinizin içine bakabiliyor. Ayrıca bir insan gibi hareket ettiği için insan gözüne afallatıcı gelebiliyor. İlerleyen yıllarda ASIMO ve ASIMO’dan feyz alınarak geliştirilen robotlar, yardıma ihtiyacı olan insanlara destek sunacak. 

İnsanlar Özgür Olabilmeli

“Bir şirket ne bireyler ne de tarih tarafından tanımlanır. Şirket çok net bir şekilde ortaya koymuş olduğu ürünlerle anılır.” diyen kurucumuz Soichiro Honda’nın yolundan ilerlemeye devam ediyoruz. Bu nedenle de türünün en başarılı örnekleri olan ürünler geliştiriyoruz. Bunlar arasında büyük bir önem atfettiğimiz tür ise özellikle engelliler için üretilen yürüyüş destek cihazları. Honda mühendisleri tarafından geliştirilen çok sayıda destek cihazı bulunuyor. Örneğin bel zayıflığı yaşayıp uzun adım atamayanlar için bu işi kolaylaştıran özel bir destek cihazımız bile var. Destek cihazları sayesinde engelliler, yaşlılar ya da ihtiyaç duyan herkesin hareket edebilmesini sağlıyor.