ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

Her yolculuğa keyif katmak için üst düzey Honda teknolojileri ile tasarlandı.

ÖNCEKİ

Elektrikli Ayarlanabilir Ön Cam

İstediğiniz anda tek bir tuşla yükseltip alçaltabileceğiniz elektrikli ayarlanabilir ön cam ile hissetmek istediğiniz rüzgarı belirlemek sizin elinizde.

Kolay Kullanım İçin Akıllı Anahtar

Honda mühendislerinin geliştirdiği akıllı anahtar teknolojisi sayesinde Forza 250’yi, anahtar cebinizde olsa bile “Start” tuşu ile çalıştırıp hareket edebilirsiniz.

Üst Düzey Sürüş Güvenliği

Honda Seçilebilir Tork Kontrolü ile arka tekerleğin patinaj yapmasını önleyen Forza 250, ABS ile kolayca durmanızı sağlar ve üst düzey sürüş güvenliğini sunar.

Akıllı Anahtar Bağlantılı Arka Çanta

Honda Forza 250’nin arkasında yer alan çanta, akıllı anahtar teknolojisi ile entegredir. Yani anahtarsız olarak hem motosikleti çalıştırabilir hem de arka çantayı açabilirsiniz.

Yüksek Görünürlük İçin LED Aydınlatma

LED teknolojisinin düşük enerji tüketimi ve yüksek aydınlatma kapasitesinden yararlanan Honda Forza 250, yol boyunca tüm engelleri sizin için aydınlatır.

SONRAKİ

DONANIM ÖZELLİKLERİ

Klasik büyük scooter tasarımının modern bir yorumu olan Honda Forza 250, özgürce seyahat etmeniz için üst düzey teknolojilerle donatıldı.

 • LED Aydınlatma

  DETAY
 • Akıllı Anahtar

  DETAY
 • Elektrikli Ayarlanabilir Ön Cam

  DETAY
 • Honda Seçilebilir Tork Kontrolü

  DETAY
 • CVT Şanzıman

  DETAY
 • Manuel Ayarlanabilir Süspansiyon

  DETAY
 • LCD Gösterge Paneli

  DETAY
 • ABS

  DETAY
 • Kombine Fren Sistemi

  DETAY
 • USB Soketi

  DETAY
 • Akıllı Çanta

  DETAY
 • Geniş Sele Altı Bagaj

  DETAY

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • MOTOR
 • ÖLÇÜLER
 • LASTIKLER

Motor

Motor Tipi

Sıvı soğutmalı, 4 zamanlı, 4 supaplı, SOHC, tek silindirli

Maksimum Güç

16.2 kW @7.500 d/d

Maksimum Tork

23,4 Nm @ 6.000 d/d

Şanzıman Tipi

CVT

RENK SEÇİMİ

Lütfen bir renk seçin

Mavi

Çantalı Mavi

Beyaz

Çantalı Beyaz

Siyah

Çantalı Siyah

AKSESUARLAR

 • MOTOSİKLET AKSESUARLARI
 • AKSESUAR PAKETLERİ

FİYAT LİSTESİ

Forza 250

52,900 TL

Forza 250 Çantalı

57,600 TL

SIKÇA SORULAN SORULAR

Honda Forza 250 Vergisi Ne Kadar?

Her motosiklet modelinde olduğu gibi Honda Forza 250’yi de hem alırken hem de kullanırken ödemeniz gereken vergiler bulunur. Alış esnasında ödemeniz gereken vergilerin başında Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Katma Değer Vergisi (KDV) gelir. KDV motosikletler için sabit olarak belirlenmiştir ve %18’dir. Bu tutar, ÖTV gibi vergiler dahil edildikten sonra oluşan nihai fiyatın %18’i alınarak hesaplanır. ÖTV ise motor hacmine göre değişiklik gösterir. Honda Forza 250’nin motor hacmi 250 cc’den küçük olduğu için %8 oranında ÖTV alınır. 


Kullanırken ödemeniz gereken vergilerin başında ise Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) gelir. MTV tutarı yıllık olarak belirlenip 1. ve 6. aylarda ödemesi gerçekleştirilir. Her yıl güncellenen ve motosikletin yaşına göre değişen MTV tutarları hakkındaki en doğru bilgiyi Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesinden ya da size en yakın bayilerimizden öğrenebilirsiniz.

Honda Forza 250 Nasıl Bir Motosiklet?

Honda Forza 250, şehir içerisinde bir scooter’ın ihtiyaç duyduğu çevikliğe sahip olmasının yanı sıra HSTC ile çekiş gücünden feragat etmeden sürüş keyfi yaşamanızı sağlar. Ayrıca yüksek boyutlu motoru sayesinde şehir dışında da kolayca kullanabilirsiniz. Tek tuşla elektrikli olarak kontrol edilen ön camı istediğiniz yükseklikte ayarlayabilir ya da aksesuar soketi ile sürüş sırasında akıllı telefonunuzu şarj edebilirsiniz. Kısacası Forza 250 hem şehir içerisinde hem de şehir dışında kullanım için uygundur.

Honda Forza 250 Uzun Yolda Kullanılır mı?

Scooter olmasına rağmen yüksek hacimli motoru ile güçlü bir performans sunan Forza 250, uzun mesafeleri kolayca katedebilmenizi sağlar. 17.3 kW güç üretebilen motosiklet, uzun mesafelerde elektrikli olarak ön vizörü yükseltebildiğiniz için rüzgardan daha az etkilenmenizi sağlar.

Honda Forza 250 Periyodik Bakımları Ne Zaman?

Honda ailesinde yer alan tüm motosikletler gibi Honda Forza 250’nin de yılda en az bir kere periyodik bakımlara katılması gerekir. Periyodik bakımlarda motosikletinizin içerisinde yer alan sensörler yardımı ile bütün problemler önceden anlaşılabilir. Ayrıca yağ gibi düzenli olarak kontrol edilip değiştirilmesi gereken sıvılar ile ilgili işlemler yapılır. Honda Yetkili Servisleri’nden randevu alıp en kısa süre içerisinde Honda Forza 250’nizi periyodik bakıma dahil edebilirsiniz. Ayrıca periyodik bakım çizelgesini ve süreçlerini öğrenmek için Honda Forza 250’nin kullanım kitapçığını inceleyebilirsiniz.

Honda Forza 250'nin Avantajları Neler?

Honda Forza 250’nin en önemli avantajı, 250 cc’lik scooter’ların birçoğunda bulunmayan yüksek teknolojili donanımları bünyesinde barındırmasıdır. Akıllı anahtar, akıllı anahtar bağlantılı arka çanta, elektrikli ayarlanabilir ön cam gibi bir scooter’dan beklenmeyen özellikler sunan Forza 250, ek olarak HSTC ile çekiş gücünden feragat etmenizi önler ve ABS ile güvenli bir sürüş imkanı sunar. Ayrıca iki kaskın sığabileceği entegre bagajı ile hem siz, hem de artçınız kask taşıma zahmetinden kurtulur. 

İLETİŞİM

Size En Yakın Honda Bayileri

Konumumu Kullan

BAYİ ARA