BAYİLER

Africa Twin yeni bir rekora imza attı

Africa Twin, çift silindirli bir motosiklet tarafından ulaşılan en yüksek irtifa rekorunu kırarak çıtayı daha da yükseltti.

Rekor, Arjantin ve Şili arasında bulunan ve dünyanın en yüksek aktif yanardağı olan Nevado Ojos del Salado'da kırıldı. Beş motosiklet sürücüsünden oluşan ekip, Africa Twin'i yanardağın yamaçlarında deniz seviyesinden 5965 metre yukarıya çıkararak rekor bir yüksekliğe ulaştı. Devam etmesi planlanan yarış 2 metrelik kar tarafından engellenmeden önce, bu yeni dönüm noktasına ulaşmak için seçilen kişi Honda Güney Amerika yarış takımının enduro şampiyonu Fabio Mossini oldu.

Termignoni egzoz, yenilenmiş diferansiyel dişli takımı, yeni Metzeler MC360TM lastikler ve bir dizi Honda orijinal aksesuarlarıyla donatılmış olan standart Africa Twin ile uluslararası bir ekip tırmanışını 24 saat içinde tamamladı. Takip ettikleri rota boyunca ekip, -5oC kadar düşük sıcaklıklarda kırık asfalt, çakıl, çamur, kum ve nihayet “penitentes” olarak da bilinen şerit şeklinde buz kütlelerini geride bırakarak Africa Twin'in kendi sınıfında en iyi performans sergileyen arazi motosikleti olduğunu bir kez daha kanıtladı.

TÜM HABERLER