ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

Şehir içi sürüşler için aradığınız tüm özellikler Dio’da sizi bekliyor.

ÖNCEKİ

Benzersiz Denge için Büyük Jantlar

Hem önde hem de arkada kullanılan 14” boyutundaki jantlar ile Honda Dio, dengeli bir sürüş deneyimini garanti eder.

Hafif Gövde

Yalnızca 96 kg ağırlığa sahip olması sayesinde Honda Dio’ya kolayca hükmedebilirsiniz. Bu özelliğiyle ilk kez motosiklet kullanacak olanlar için idealdir.

Ergonomik ve Konforlu Oturma Pozisyonu

Uzun süre oturabileceğiniz şekilde dizayn edilen sele ve ayağınızı koyabilmeniz için sağlanan geniş alan ile Honda Dio, hem konforlu hem de ergonomik oturma pozisyonu ve sürüş imkanı sunar.

Yüksek Verimli Motoru ile Düşük Yakıt Tüketimi

Düşük ağırlığı, CVT şanzıman teknolojisi ve verimli motoru ile Honda Dio, şaşırtıcı seviyede düşük bir yakıt tüketimine sahiptir.

Honda Kalitesi ve Dayanıklılığı

Honda mühendisliği ile imal edilen Honda Dio, yıllarca kullanabileceğiniz kadar dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

SONRAKİ

DONANIM ÖZELLİKLERİ

Şehir içinde konforlu bir seyahat imkanı sunan Dio, güvenlikten taviz vermeden tasarlandı.

 • Kombine Fren Sistemi

  DETAY
 • CVT Şanzıman

  DETAY
 • Idle Stop

  DETAY
 • Dahili Bagaj

  DETAY

TEKNİK ÖZELLİKLER

 • MOTOR
 • ÖLÇÜLER
 • LASTIKLER

Motor

Motor Tipi

Kuvvetlendirilmiş hava soğutmalı, SOHC, tek silindirli

Maksimum Güç

6,4 kW @ 7500

Maksimum Tork

9,0 Nm @ 5750

Şanzıman Tipi

CVT

RENK SEÇİMİ

Lütfen bir renk seçin

Kırmızı

Siyah

Beyaz

FİYAT LİSTESİ

Dio

21.500 TL

SIKÇA SORULAN SORULAR

Honda Dio Başlangıç Motosikleti Olarak Uygun mu?

Honda Dio; CVT şanzımanı, hafif yapısı ve geniş jantları ile kullanımı oldukça kolay bir motosiklettir. 16 yaşını doldurmuş ve 125 cc’den küçük motor hacmine sahip motosikletlerin kullanılması için gerekli olan A1 veya daha üst ehliyet sınıflarından birine sahip herkes Honda Dio’yu kullanabilir. Sadece M sınıfı ehliyete sahip olan kullanıcıların, ehliyet sınıflarını en az A1’e yükseltmesi gerekir.

Honda Dio’nun Ağırlığı Ne Kadar?

Honda Dio’nun boş ağırlığı sadece 97 kilogramdır. 9 Nm gibi ağırlığına oranla yüksek bir değerde tork üretebilir ve şehir içinde ihtiyaç duyduğunuz gücü yakalamanızı sağlar. Ayrıca alçak selesi sayesinde de trafikte durduğunuz zaman ayağınızı rahatça yere koyabilir ve ağırlığının düşük olması sayesinde yorulmazsınız.

Honda Dio’nun Rodaj Süresi Ne Kadar?

Honda mühendisliği sayesinde motosikletlerin üretiminde silindir ve pistonlarda yer alan girinti ve çıkıntılar mikron düzeyine indirilir. Böylece rodaja duyulan ihtiyaç önemli ölçüde azalır. Ancak yine de özellikle motorun aşınmasının önüne geçebilmek için Honda Dio ile ilk 500 kilometre boyunca zorunda kalmadıkça sert frenleme, ani hızlanma ve ani yavaşlamalardan uzak durulması önerilir.

Honda Dio Artçı ile Kullanılabilir mi?

Honda Dio ile şehir içinde iki kişi seyahat etmeniz mümkündür. Ancak düzenli olarak iki kişi seyahat edecekseniz motosikletin tekerleklerini uygun hava basıncına getirmeniz önerilir. Böylece motosikletinizi uzun süre boyunca güvenle kullanabilirsiniz.

Honda Dio’nun Periyodik Bakımları Ne Zaman?

Honda Dio’nun periyodik bakım aralıkları, kilometre sınırları şeklinde belirlenmiştir. Kilometre sınırlarını Honda Dio’nun kullanım kitapçığı aracılığı ile görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca 12 ay boyunca belirlenen kilometre sınırına ulaşamazsanız bile Honda Yetkili Teknik Servisine gidip bakım yaptırmanız gerekir. Böylece uzun yıllar güvenli ve sorunsuz bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. 

İLETİŞİM

Size En Yakın Honda Bayileri

Konumumu Kullan

BAYİ ARA