SEGMENTLER

MODELLER

1900’lü yılların ortasında hayatımıza giren cub motosikletler, uzun ömürlü yapıları ile yıllarca kullanılabilecek şekilde tasarlanıyor. Dünya çapında ulaştığı 100 milyondan fazla satış başarısı ile yalnızca Honda’nın değil, dünyanın da bugüne kadar en çok tercih edilen motosikleti olan Super Cub, ikonik tasarımı, yüksek kalitesi ve üstün teknolojisi ile tüm Cub motosikletler içerisinde en özel yere sahip modeldir.

Cub Motosiklet Nedir?

Cub motosikletler, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ortaya çıkan araç açığını kapatmak için 1950’li yıllarda tasarlanan motosiklet modelleridir. O dönem insanların ulaşım arayışlarına cevap üretmek için üretilen farklı motosiklet türlerinden sadece biridir. Fakat başta Honda Super Cub olmak üzere bazı modeller o kadar çok beğenildi ki zamanla diğer tüm motosiklet modellerinin önüne geçti ve yıllar içerisinde ikon haline geldi.

Temel olarak cub motosikletler, kısa mesafeleri kolayca katedebilmeniz için tasarlanmıştır. Buna ek olarak düşük bir yakıt tüketimi sunarlar ve şehir içinde ekonomik bir sürüş alternatifi oluştururlar. 

Honda Cub Motosiklet Modelleri Nelerdir?

Honda’nın Türkiye’de satışa sunulan tek Cub modeli efsanevi Super Cub’tır. 1958’den bu yana 100 milyondan fazla üretilen Super Cub modelinin her neslinde, gelişen teknolojiyi yansıtan yeni özellikler sunulsa da motosikletin ana tasarım hatları ve kendini ispat eden fonksiyonelliğine her zaman sadık kalındı. Bu sayede de modern teknoloji ve ikonikleşen geleneksel tasarımı bir arada sunulduğu bir model ortaya çıktı.

Cub Motosikletlerin Avantajları Nelerdir?

Cub motosiklet türünün en önemli avantajı düşük yakıt tüketimidir. Honda Super Cub’da da görebileceğiniz gibi cub motosikletler bir depo benzin ile kilometrelerce yolu kolayca katedebilirler. Diğer modellerden farklı olarak Honda Super Cub, dayanıklılığıyla da öne çıkar. Yarım asrı geride bırakan bir mirasa sahip olan motosiklet, yüksek kaliteli üretimden ve üstün teknolojiden yararlanılarak üretildiği için yıllar boyunca kullanılabilir. Buna ek olarak cub motosikletler uygun fiyatlı oldukları için ikinci motosiklet olarak da sıkça tercih edilir. 

Son olarak genellikle cub motosikletlerin selelerinin altında bagaj yer alır. Modelden modele değişiklik gösterse bile çoğunlukla bagajın içerisine kask sığmaz. Bu nedenle çoğu zaman kullanıcılar, sele altı bagajını ceket gibi yanlarında taşımak istemedikleri bir takım eşyalarını saklamak için kullanırlar.

Cub Motosikletler Kimin İçin Uygundur?

Cub motosiklet türü, ilk defa motosiklet kullanacak kişilerin tercih edebileceği modelleri içerisinde barındırır. Buna ek olarak cub motosikletler, 1000 cc gibi yüksek hacimli ve ağırlık anlamında da oldukça iddialı motosikletleri kullanan sürücülerin daha hafif ve düşük hacimli motosiklet arayışına da cevap üretebilir. Son olarak genellikle manuel ya da yarı otomatik vitesli olmaları nedeniyle otomatik vitesten manuel vitese geçmeyi planlayan kullanıcıların da kullanımına uygun bir motosiklet türüdür. 

Cub Motosiklet Almak İçin Hangi Ehliyete Sahip Olmak Gerekir?

Bazı cub motosikletler çok düşük motor hacmine sahip oldukları için M ve üstü ehliyet sınıfına sahip olan sürücüler için uygundur. Ancak genellikle cub motosikletleri kullanmak için A1 ve üstü motosiklet ehliyetlerine sahip olmak gerekir. Sıralama ise M, A1, A2 ve A şeklinde ilerler. M ya da A1 sınıfı ehliyet almak için 16 yaşını doldurmuş olmak yeterlidir.