6 Yıl Garanti

6 Yıl Garanti

Honda, 2 yıllık zorunlu yasal garantiyle yetinmez. Çünkü Honda’lar, uzun yıllar güvenle kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. 

Honda tarafından yeni Honda otomobil sahiplerine, garanti kitapçığında belirtilen şartlarla sunulan 3 yıl ya da 100.000 kilometre garanti süresinden sonra, otomobilin ilk satış tarihinden itibaren azami 6 yıl ya da 150.000 kilometreye kadar süre ile ücretsiz ve uzatılmış şartlı bir onarım menfaati sunulur. Hem 3 yıl ya da 100.000 kilometre hem de 6 yıl ya da 150.000 kilometre garantilerinde süre ya da kilometre sınırlarından biri dolduğu zaman garanti süreci sona erer. 6 Yıl Garanti, Honda Yetkili Bayilerinden yeni otomobil satın alma işlemleri sırasında araç sahibi tarafından imzalanarak onaylanması durumunda geçerlilik kazanır. 

Uzatılmış şartlı onarım garantisi süresi içinde araçta uzatılmış şartlı onarım garantisi kapsamına giren bir problemin ortaya çıkması halinde, belirli şartlara uygun olarak araç sahibi sadece onarım talep etme hakkına sahiptir.

Honda 6 Yıl Garanti’nin sağladığı en önemli avantajlardan biri, aracın 2. el olarak satılması durumunda 6 Yıl Garanti’nin aracın yeni sahibine aynı şartlarda devrolmasıdır. Aracın 6 yıl veya 150.000 kilometre garanti kapsamına girebilmesi için gerekli tüm periyodik bakımlarının Honda Yetkili Servisleri'nde ve eksiksiz yapılmış olması gerekir.

Honda tarafından fabrika çıkışlı olarak LPG'li olarak üretilen Civic Eco model araçlarda, aracın uzatılmış şartlı onarım garantisi devam eder. Honda tarafından takılmamış olan tüm LPG sistem montajları ise aracın uzatılmış garanti şartlarının geçerliliğini yitirmesine neden olur.

Orijinal garanti süresi ve şartları dahilinde araç sahiplerine, yolda kalma sebebinin garanti kapsamında olması durumunda ücretsiz ve diğer hallerde ücret karşılığında sunulan 7 gün 24 saat Honda Aktif Yol Yardım Hizmeti, “6 Yıl Garanti” kapsamında ücretsiz sunulur. Uzatılmış şartlı onarım garantisi süresince de uzatılmış şartlı onarım garantisi kapsamında olması şartlarıyla ücretsiz ve diğer durumlarda ise ücretli sunulmaya devam edecektir.