GELECEĞİN İÇ MEKANI

İlk olarak Cenevre Otomobil Fuarı'nda gösterilen, geniş ekranlı gösterge paneline sahip elektrikli prototipimizin eşsiz iç tasarımına herkes hayran kalmıştı.

DEVAMINI OKU

Soichiro Honda yarışmayı severdi. 1930'larda kendi modifiye edip sürdüğü bir Ford araçla etkinliklerde kardeşi ile birlikte yarışıyordu. Kısa bir süre sonra 1949'da, Honda şirketini kurmasının ardından çok sayıda büyük zafere imza attığımız motosiklet yarışlarına girdi. Soichiro orada da durmadı; motor ve şasisini kendisinin yapacağı bir arabayla şampiyon olma tutkusu vardı. Bu hayale doğru ilk adımlar 1964'te atıldı. Hem de daha düşük bir seviyede değil, motor sporunun en üst seviyesi olan Formula 1'de.

Bekleyiş bitti ve heyecan verici yeni elektrikli otomobilimizin prototipinden sonra Honda e’yi hayata geçirdik. Honda, elektrikli otomobil çağını baştan sonra değiştirecek.

HONDA’NIN ELEKTRİK ÇAĞINA HAZIR OLUN

Bekleyiş bitti ve heyecan verici yeni elektrikli otomobilimizin prototipinden sonra Honda e’yi hayata geçirdik. Honda, elektrikli otomobil çağını baştan sonra değiştirecek.

PÜRÜZSÜZ
BİR ŞEKİLDE

Gelecekte elektrikli otomobilimizi sürmenin nasıl görüneceğine ve hissettireceğine yakından bakın.

ELEKTRİK
DENEYİMİ

Honda'nın elektrikli bir otomobilini sürdüğünüzü hayal edin.

Neredeyse tamamen sessiz ve konforlu bir ortamda dış dünyadan yalıtılmış olacaksınız. Vites yok. Sadece gaz pedalına hafif bir dokunuşla sıfır emisyona sahip temiz ve verimli bir kaynaktan kesintisiz yumuşak güç elde ediyorsunuz. Yeni Honda çağına hoş geldiniz.

KONSEPTİ
HAYATA GEÇİRMEK

Honda e, Honda'nın Avrupa'da satılan ilk seri üretim bataryalı elektrikli aracı olacak. Ancak aslında elektrikli araçlar 100 yılı aşkın bir süredir çeşitli şekil ve formlarda etrafımızda yer alıyor. Fikir yeni değil, ancak teknoloji yeni.

DEVAMINI OKU

Honda e’yi yaratırken mühendislerimiz bu fikri ifade etmenin yeni yollarını aradı ve anahtarın sadelik olduğunu gördüler. Hareketli parçaların sayısı önemli ölçüde azaltıldı. Honda e içerisinde geleneksel bir araçta bulunanların çok daha az hareketli parça bulunuyor. Bu da çok daha fazla enerji verimliliği ve daha az bakım demek.

ELEKTRİĞE YÖN VERMEK

ŞİMDİ TAMAMEN ELEKTRİKLİYE GEÇME ZAMANI

Kapat

Detayları oku

Elektrikli otomobillerde şarj süreleri, otomobilin büyüklüğüne ve bataryaya bağlıdır. Tamamen elektrikli otomobillerin normal şarj süresi standart bir ev prizi kullanıldığında 6 ila 8 saat arasındadır. Tabii elektrikli otomobillerin çoğu yaklaşık 30 dakikada bataryalarını %80 kapasiteye kadar doldurabilen hızlı şarj noktalarını da kullanabiliyor.

ELEKTRİKLİ ARAÇ MENZİLİ

Kapat

Detayları oku

Yeni elektrikli otomobillerin çoğu, batarya boyutuna da bağlı olarak 160 km ve üzeri menzil sunabiliyor. Avrupalıların büyük bir kısmının her gün 101 km’den daha az yol kat ettiği göz önüne alındığında da tek bir şarjla 160 km günlük sürüş için yeterli.

ENERJİ TASARRUFU

Kapat

Detayları oku

İleri teknoloji, çekici ve minimalist tasarımın ayrılmaz bir parçasıdır. İlk kez 2017 Tokyo Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkan çarpıcı Honda e elektrikli otomobil artık bir konsept değil, gerçek oldu. Peki, neden elektrikli araç kullanmalı? Öncelikle elektrikli otomobillerin kullanımı daha ucuz. Ayrıca önemli vergi avantajları ve yararlanabileceğiniz bazı önemli devlet destekleri de bulunuyor. Sonuçta yeşili tercih etmek hem çevreyi hem de bütçenizi koruyacak.

EN İYİ KONSEPT OTOMOBİL

2018 Otomobil Tasarımı Ödüllerine layık görülen Honda e’nin, “elektrikli araç alanına çok ihtiyaç duyulan bir olgu duygusu” da kazandırdığı ifade edildi. Neden kendiniz göz atmıyorsunuz?

01

İLERİYE BAKMAK

Alçak ve geniş profiliyle Honda e, gerçek bir sportif görünüme sahipken ön cam daha geniş bir görüş açısı sağlıyor.

02

ÇEVİK PERFORMANS

Honda e’nin kompakt oranları, araca sportif bir sürüş deneyimine işaret eden yere yakın ve kaslı bir duruş sağlıyor.

03

LİDERLİK ETMEK

Honda e’nin üzerinde mavi aydınlatmalı bir Honda logosu bulunuyor. Logo hem ön hem de arkada yer alıyor. Gelecekteki tüm elektrikli otomobillerimizde bu ayırt edici bir özellik olacak.

04

ARABA SÜRMEYE BİR DAVET

Elektrikli ulaşım dünyasına katılın. Honda elektrikli otomobile biniş ve inişler pratik ve arkadan menteşeli kapılardan sağlanıyor.