Motosiklet Fiyat Listesi

  • 2020 MY
  • 2021 MY

SEGMENT SEÇİMİ

SCOOTER

Liste Fiyatı (TL)
Dio
Liste Fiyatı22.900 TL
PCX125
Liste Fiyatı35.700 TL
Forza 250
Liste Fiyatı57.900 TL
Forza 250 Çantalı
Liste Fiyatı62.900 TL
Forza 750
Liste Fiyatı151.000 TL

Fiyat listesini indirin

PDF İNDİR

1. Listede yer alan fiyatlar, perakende satışlar için Honda Türkiye A.Ş. tarafından tavsiye edilen fiyat niteliğinde olup, Honda Motosiklet Bayileri kendi satış fiyatlarını bağımsız olarak belirleyebilir.

2. Listede belirtilen tüm fiyatlar, yeni bir güncelleme gelmediği müddetçe 01.07.2021 - 31.07.2021 tarihleri arasında geçerlidir.

3. Bu fiyatlara, plaka, ruhsat, trafik sigortası, plaka harçları ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) dahil değildir. Bu bedeller müşteri tarafından karşılanacaktır. Fiyatlara dahil edilen tüm vergiler bilgi mahiyetinde olup vergi mevzuatındaki oluşan tüm değişiklikler fiyatlara yansıtılacaktır ve teslimatta müşteri tarafından karşılanacaktır.

4. KDV-ÖTV oranlarında yaşanacak değişiklikler teslimat sırasında müşteriye yansıtılacaktır.

5. Honda Türkiye A.Ş., uygun gördüğü zaman önceden haber vererek ya da vermeyerek, renk dahil, donanım ve teknik özellikleri değiştirme hakkını saklı tutar.

6. Bu fiyat listesindeki tipografik hatalardan Honda Türkiye A.Ş. sorumlu değildir.

Honda Kampanyalarından Haberdar mısın?

HEMEN KEŞFET

Model Karşılaştırma

HEMEN KIYASLA

Her motosiklet tutkununun hayalini süsleyen bir Honda vardır. Hayalinizi süsleyen Honda motosikletin fiyatlarını aşağıda yer alan tablodan inceleyebilirsiniz.

Honda 2020 Model Motosiklet Fiyat Listesi Honda motosiklet fiyat listesi; vergi oranı, model yılı, döviz kuru ve donanım farklılıkları gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle satın almak istediğiniz motosiklet fiyatlarını kontrol ederken değişkenleri dikkate almanızı öneririz.

Honda Motosikletlerde ÖTV Oranı Değişkenlerin en önemlilerinden biri vergi oranıdır. Motosiklet alırken Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Katma Değer Vergisi (KDV) ödersiniz. Motosikletler için ÖTV iki türlüdür. 250 cc’yi geçmeyen motosikletler için ÖTV oranı %8’dir. 250 cc’den büyük motosikletler için ise ÖTV oranı %37’dir.ÖTV, motosikletin vergilendirilmemiş fiyat olarak adlandırılan mal bedeli üzerinden hesaplanır. Örnek vermek gerekirse vergilendirilmemiş fiyatı 10 bin TL olan 250 cc’den küçük motor hacmine sahip bir motosikletin ÖTV eklenmiş fiyatı 10 bin 800 TL’dir.

Honda Motosikletlerde KDV Oranı Katma Değer Vergisi motosikletler için sabittir ve %18 olarak alınır. Ancak KDV, ÖTV eklenmiş fiyat üzerinden hesaplanır. Örneğin, 250 cc’den küçük motora sahip ve mal bedeli 10 bin TL olan ürünün ÖTV eklenmiş fiyatı 10 bin 800 TL, KDV eklenmiş fiyatı ise 12 bin 744 TL’dir. Ayrıca KDV ve ÖTV’ye ek olarak bazı özel durumlarda Gümrük Vergisi’nde de kalıcı ya da geçici değişiklikler uygulanabilir. Böyle durumlarda, satın almayı düşündüğünüz motosikletin fiyatında düşüş ya da artış yaşanabilir.

Model Yılı, Honda Motosiklet Fiyatlarını Etkiler mi? Honda motosiklet fiyat listesinde değişikliğe neden olabilecek bir diğer husus ise model yılıdır. Model yılı, üretim yılını tarif etmek için kullanılır. Genellikle motosikletler üzerinde yapılan teknoloji, tasarım ya da donanım değişiklikleri, üretim yılından önce planlanır ve yeni model yılı ile beraber uygulamaya geçirilir. Bu nedenle 2020 ila 2019 gibi yani takip eden yıllar arasında Honda motosiklet fiyat listesinde değişiklikler gözlemlenebilir.

İLETİŞİM

Size En Yakın Honda Bayileri

Konumumu Kullan

BAYİ ARA