BAYİLER

Gizlilik Politikası

Honda Türkiye websitesine bıraktığınız her tür bilgi, gönderdiğiniz her tür içerik ve mesaj Gizlilik Politikamız çerçevesince bayilerimiz veya Honda Türkiye A.Ş. adına hizmet sunan diğer ortaklarımız dışında, hukuki bir sebep olmadığı sürece, hiç kimseyle paylaşılmayacaktır. Honda Türkiye A.Ş. toplanan bilgilerin gizliliği için maksimum gayret sarfetmekle birlikte, kişisel bilgilerinizin güvenliği konusunda kesin bir garanti vermemektedir.

Toplanan her tür bilgi Honda olarak sizlere daha iyi iletişim kurabilmek, talep ve isteklerinize göre sizlere özel hizmet vermek amacıyla toplanmakta ve incelenmektedir. Bunun yanı sıra, Honda Türkiye A.Ş.’ye gönderdiğiniz mesajlarınız da sizlere talepte bulunduğunuz gerek bilgi gerekse diğer isteklerinizi temin edebilmek adına kullanılmaktadır. Kişisel verilerinize erişebilir, değişiklik yapabilir ve istendiğinde kullanım iznini kaldırabilirsiniz.

1) Honda Türkiye A.Ş. neden websitesi üzerinden bilgi toplar?

   1.1) Website ziyaretçilerimizle daha yakın iletişime geçebilmek için
   1.2) Honda Yetkili Satıcılarıyla website ziyaretçilerimizi buluşturabilmek için
   1.3) Website ziyaretçilerimize özel, ilgilenebileceklerini düşündüğümüz yeni ürün, özel kampanya, son gelişmeler, Honda’dan haberler vb bilgileri ayrıcalıklı olarak herkesten önce bilgisini bırakan ve websitesine üye olan kişilere gönderebilmek için
   1.4) Websitesini geliştirmek daha uygun bir içerik ve görsellik sunabilmek için

2) Honda Türkiye A.Ş. kurumsal websitesi üzerinden ne tür bilgiler toplar, bu bilgiler nerede ve ne kadar süre ile saklanır?

Honda kurumsal websitesini istediğiniz zaman herhangi kişisel bir bilgi bırakmadan da ziyaret edebilirsiniz. Kurumsal websitemizde üyelere özel yayınlanan sadece onların gördüğü bir sayfa veya içerik bulunmamaktadır.

Honda Türkiye A.Ş. kurumsal websitesinde iki tür bilgi toplamaktadır:

   2. 1) Kişisel bilgiler: Gerek websitesine üyelik için gerekse sizinle iletişime geçmemizi istediğinizde bilgilerinizi toplamaktayız. Websitesi üyelilk bilgileri 1.3 maddesinde açıklandığı amaçla toplanmaktadır. Ayrıca sizinle bilginizi bıraktığınız formun amacı doğrultusunda (test sürüşü, servis randevusu vs.) Honda Yetkili Satıcıları tarafından iletişime geçilebilir. Kişisel bilgileriniz doğrudan sizden talep edilerek sizin tarafınızdan bırakılan bilgilerdir. Honda Türkiye A.Ş. herhangi başka bir kaynak, 3. şahıs veya şirket kullanarak sizlerin izni olmadan bilgilerinizi almaz ve kullanmaz.
   2.2) Honda Türkiye A.Ş. kurumsal websitesine yaptığınız giriş ile otomatik olarak kayıt altına alınan bilgiler: Bu bilgiler websitelerinde ziyaretçi sayısını ya da hangi sayfaların ziyaret edildiğini veren standart bilgi topluluğudur. Sizlerin kim olduğunuzu ya da kişisel verilerinizi içermez. Sadece websitemizi geliştirmek ve ziyaretçi davranışlarını anlayabilmek adına topladığımız ve incelediğimiz anonim bilgilerdir.

Toplanan tüm bilgiler gerekli teknik güvenlik önlemlerinin alındığı bir ortamda saklanmaktadır. Sadece yetkisi olan kişiler tarafından görülebilir, genel bir erişim sözkonusu değildir. Bilgileri yasaların el verdiği ve bilgilerin güncel olduğunu düşündüğümüz sürece garanti vermemekle birlikte güvenli bir ortamda saklamak için gayret sarfedecektir. Ancak yasalara ve mahkeme emirleri veya celpnameler gibi evraklarda belirtilen gereklere uymak için, iyi niyetle açıklama yapmayı uygun bulduğumuz durumlarda kişisel bilgileri ifşa edebiliriz. Kişisel bilgileri ayrıca Internet sitelerimizin kullanım sözleşmelerinin veya benzeri sözleşmelerin hükümlerini gereklerini uygulatmak, kendi haklarımızı ve varlıklarımızı veya kullanıcılarımızın ya da başkalarının haklarını, varlıklarını veya güvenliklerini korumak ya da olası bir suiistimal veya kişisel bilgi hırsızlığı suçunun engellenmesi veya soruşturulmasına yardımcı olmak için açıklayabiliriz.

3) Honda Türkiye A.Ş. kurumsal websitesine bıraktığınız bilgilerin değiştirilmesi, güncellenmesi veya silinmesi

Gerek e-bültene üye olma amacıyla gerekse test sürüşü veya servis randevusu almak amacıyla olsun bilgilerinizi bıraktığınızda aylık düzenli periyodlarla sizlere e-bülten gönderilmektedir. Honda’dan son gelişmelerin ve model tanıtımlarının yer aldığı bu e-bültende bulunan “üyelik iptali” veya “bilgilerimi güncelle” linkleriyle gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

4) Honda Türkiye A.Ş. ile gerek kurumsal websitesini ilgilendiren konularda gerekse diğer istek ve talepleriniz için nasıl iletişime geçebilirsiniz?

Websitesinin her sayfasında yer alan “Bize Ulaşın” formunu doldurarak Müşteri İlişkileri Departmanı’na direk mesaj göndermiş olursunuz. Talep ettiğiniz bilginin ya da isteğin içeriğine göre Müşteri İlişkileri Departmanı yetkililerle görüşerek sizlere olabilecek en kısa süre bıraktığınız irtibat bilgileri (telefon numarası, email adresi) kanalıyla iletişime geçecektir. Gönderdiğiniz mesajlar Gizlilik Politikamız doğrultusunda bayilerimiz veya Honda Türkiye A.Ş. adına hizmet sunan diğer ortaklarımız dışında, hukuki bir sebep olmadığı sürece, hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.