01/05

i-MMD HYBRID
TEKNOLOJİSİ

Sürüş karakteri ve yol koşullarına göre üç farklı sürüş modu arasında otomatik geçiş yapan i-MMD Hybrid Teknolojisi, yüksek sürüş verimliliği ve akıcı bir sürüş sunuyor. Bunun sonucu olarak yüksek yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyon değerleri elde ediliyor.

01/05

i-MMD HYBRID
TEKNOLOJİSİ

i-MMD Hybrid Teknolojisi ile donatılan yeni CR-V Hybrid,
2.0 L i-VTEC benzinli motor ile iki elektrikli motoru bir arada kullanıyor

01/05

KESİNTİSİZ
SÜRÜŞ MODLARI

CR-V Hybrid sürüş karakterini ve yol koşullarını analiz ederek Elektrikli Sürüş, Hybrid Sürüş ve Benzinli Sürüş olmak üzere üç farklı sürüş modu arasında sürüşü kesinlikle kesintiye uğratmadan otomatik geçiş yapıyor.

Peki, nasıl şarj oluyor? CR-V Hybrid’i herhangi bir şekilde şarj ünitesine bağlamanıza gerek yok. Bataryasını fren yaparken ve benzinli motoru kullanarak şarj edecek bir teknolojiye sahip.

SÜRÜŞ DENEYİMİ

Daha hafif ve sağlam şasisi sayesinde gelişmiş bir yol tutuşu deneyimi yaşatan yeni CR-V Hybrid, gelişmiş süspansiyon sistemi ve Gerçek Zamanlı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi ile her türlü yol koşulunda yüksek performans, sürüş konforu ve güvenliği sunuyor.

02/05

GELİŞMİŞ
GÜVENLİK

Yeni CR-V Hybrid, kendinizi tamamen güvende hissetmeniz için gelişmiş pasif ve aktif güvenlik sistemleriyle donatıldı. Araç üzerinde bulunan radar ve kameraları kullanan Honda SENSING, şartlar ne olursa olsun güvende olmanızı sağlıyor.

02/05

ÇARPIŞMA HAFİFLETİCİ
FREN SİSTEMİ

Yayayla veya başka bir otomobille olası bir çarpışma anında sürücüyü uyarıp aracın hızını azaltarak, muhtemel kazanın herkesçe en az hasarla atılmasını sağlıyor.

AKILLI UYARLANABİLİR
HIZ SABİTLEME

Sürüş esnasında oluşan yorgunluk hissini en aza indirmek için yardımcı olan Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleyici, aracı sabit bir hızda tutup güvenli takip mesafesini koruyarak konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

02/05

ŞERİT KORUMA
DESTEK SİSTEMİ

Gelişmiş kameralar yol işaretlerini algılayarak aracın şeridi ortalamasına yardımcı oluyor. Böylelikle sürekli direksiyon düzeltme ihtiyacını azaltarak daha konforlu bir sürüş sunuyor.

ŞERİTTE TUTMA
ASİSTANI

Bir saniyelik dalgınlık veya uzun gece sürüşleri şeritten çıkma riskini beraberinde getirirken CR-V Hybrid, Şeritte Tutma Asistanı ile her zaman güvenle yolunuza devam etmenizi sağlıyor. Sistem direksiyona müdahele ederek aracı tekrar şeride sokarken gerekli durumlarda hız kesmeyi de sağlayarak olası aksiliklerin sayısını azaltıyor.

02/05

KÖR NOKTA
UYARI SİSTEMİ

Sensörler yardımıyla aracın her iki yanını sürekli olarak tarayarak dikiz aynasının kör noktasında bulunan ve sürücünün göremediği açıdaki araçları algılıyor. Sistem bu koşulda bir aracı tespit eder etmez görsel ve sesli olarak olarak uyarıyor.

ÇAPRAZ TRAFİK
UYARI SİSTEMİ

Sistem geri manevra esnasında sensörler yardımı ile aracın arka kısmını denetlerken, yaklaşmakta olan bir araç olması halinde sesli ve görsel olarak uyarıyor.

02/05

YORGUNLUK TESPİT
SİSTEMİ

Sistem, direksiyon hareketlerini analiz ederek sürücünün yola olan algısının ne kadar açık olduğunu tespit ediyor. Sürücünün yorgun olduğunu tespit etmesi halinde önce bir uyarı mesajı ile sürücüyü uyarıyor ve bu uyarının ardından sürücünün mola vermesi için direksiyona titreşim veriyor.

03/05

BAĞLANABİLİRLİK

Honda CONNECT ve Apple CarPlay’in akıllı işbirliği, yoğun olarak kullandığınız akıllı telefon fonksiyonlarını 7 inçlik dokunmatik ekranda görmenize olanak tanıyor. Tek bir dokunuşla sürüş esnasında ihtiyacınız olan temel fonksiyonlara ulaşmanızı kolaylaştırıyor.

03/05

AKILLI TELEFON ENTEGRASYONU

Bu akıllı işbirliği sayesinde gözünüzü yoldan ayırmadan telefon görüşmesi yapabilir ve mesajlarınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca, yol tarifi alabilir, müzik dinleyebilir ve daha birçok şeyi yapabilirsiniz.

03/05

GÖZ HİZASI GÖSTERGE PANELİ

Gözünüzü yoldan ayırmadan bir bakışta sürüş ile ilgili temel bilgilere ulaşmanızı sağlayan Göz Hizası Gösterge Paneli, navigasyon ve telefon aramaları gibi ihtiyacınız olan bilgileri de tek bir panelde toplayarak daha keyifli ve konforlu bir yolculuk sunuyor.

04/05

KONFOR VE
RAHATLIK

Yerini aldığı nesil ile kıyaslandığında daha uzun dingil mesafesine sahip CR-V, bir otomobilden daha çok bir ev gibi hissettiriyor. Sadece bir aile otomobili olmakla kalmayıp, aynı zamanda sportif ve dinamik tasarımıyla da tüm bakışları üzerine çekiyor.

04/05

İÇ HACİM VERİMLİLİĞİ

Bir önceki jenerasyon CR-V’ye göre uzayan dingil mesafesinin katkısıyla ön ve arka koltuklar arasında artan yaşam alanı ve büyüyen bagaj hacmiyle sürücü ve beraberindeki yolculara keyifli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

YÜKSEKLİĞİ
PROGRAMLANABİLEN
ELEKTRİKLİ BAGAJ KAPAĞI

Alçak tavanlı kapalı garaj veya dar park alanlarında bagaj kapağının açılma yüksekliğinin belirlenmesine olanak sağlayarak olası darbelerin önüne geçilmesini sağlıyor.

05/05

KALİTE VE
TASARIM

Herkesin beğendiği, bilindik silüetini koruyan CR-V, bunu daha sportif ve dikkat çekici tasarım detayları ile daha da ileriye taşıyor.

05/05

İÇ TASARIM

Yatay bir tasarım mimarisine odaklanan yeni iç mekan tasarımı daha fazla genişlik sunarken, kullanılan malzemelerin oluşturduğu kontrast da kabin içindeki ferahlık hissine katkı sağlıyor. Ayrıca, Honda CONNECT’in 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranı sadece teknolojik bir görünüm sunmakla kalmayıp aynı zamanda kabin içindeki yaşamı da sizin için kolaylaştırıyor.

SOFİSTİKE VE


ŞIK TASARIM

Yerini aldığı nesle göre daha geniş ve daha uzun olan yeni CR-V’nin tasarımında aerodinami ön planda tutuldu. Önceki nesille kıyaslandığında inceltilmiş A sütunu ve özenle şekillendirilen ön ve arka tamponlar sayesinde yol ve rüzgar gürültüsü önemli oranda düşürüldü.

05/05

ISITMALI ARKA
KOLTUKLAR

CR-V’de ısıtmalı kolktuğun konforundan sadece sürücü ve ön yolcu yararlanmıyor. Artık, tüm yolcular tek bir düğmeye basarak sıcaklığın tadını çıkartabilir ve seyahatini daha da konforlu hale getirebilir.

ISITMALI
DİREKSİYON

Isıtmalı direksiyon en soğuk günlerde bile ellerinizin üşümemesine yardımcı oluyor. Dış ortam sıcaklığı -20°C olsa bile direksiyon sadece 10 dakika içerisinde 20°C sıcaklığa ulaşabiliyor. Böylece hava koşulları ne olursa olsun her an yola çıkmaya hazır olursunuz.

05/05

PANORAMİK AÇILABİLİR CAM TAVAN

Dış dünya ile iç mekan hiçbir zaman bu kadar yakın olmamıştı. Farklı modlarda kullanabildiğiniz panoramik açılabilir cam tavan tilt modundayken arka kısmı yukarı kalkarak içeriye temiz hava girmesini sağlıyor. Panoramik cam tavanın ön bölümü geriye doğru açılarak içeri daha fazla hava girmesini sağlarken güneşlik ise güneşli günlerde iç mekanı fazla güneş ışınlarından koruyor.