BAYİLER
X-ADV PERFORMANS
PERFORMANS
BAYİLER
İLK SUV KONSEPTLİ SCOOTER
MACERAPEREST VE ÇOK YÖNLÜ
BAYİLER

Motosiklet dünyasında yeni nesil bir makine yaratmak için yeni fikirler üretilmesi çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Ancak inovasyon konusunda uzmanlaşmış olan Honda, geleneğini X-ADV ile devam ettiriyor.

Süreç şöyle gelişti: Maceraperest bir motosikletin niteliklerini düşünün; her yere rahatça gidebilme cazibesi, mükemmel görünürlük sağlayan dik sürüş pozisyonu ve hem iş hem de eğlence amaçlı kullanmaya olanak veren olağanüstü çok yönlülük. Daha sonra, scooter gibi standart gezinti tipi bir motosikleti düşünün; ancak yönetmesi kolay, çevik, verimli ve kullanışlı depolama alanı ile yüklenmesi de kolay olmalı.

İkisini bir araya getirdiğinizde ilginç bir şey ortaya çıktı. Sert ve bir o kadar da şık bir SUV görünümü, arazide de çarpık kent sokaklarında da yüksek performanslı sürüş kabiliyeti, her sürüşte macera vadedecek motor gücü ve şasi kabiliyeti ile işte karşınızda İlk SUV konseptli scooter olan X-ADV.

Tamamen yeni bir tasarım konseptine sahip X-ADV,engebeli yollarda daha yüksek sürüş konforu ve sürüş hissi sağlayan ters teleskopik ön çatalları, geniş ve kolay anlaşılır dijital gösterge paneli, Honda Seçilebilir Tork Kontrol Sistemi (HSTC) ve seçenekli sürüş modları ile farkını ortaya koyuyor.

Honda’nın Çift Kavramalı Debriyajı (DCT) standart ekipman olarak sunulan bu modelde, uzun süspansiyon hareket mesafesi ,dayanıklı 17 inç/15 inç ön ve arka jantlarla ve blok desenli lastiklerle destekleniyor. Çift radyal montajlı dört pistonlu kaliperler, ABS kontrolü ile yeterli fren gücü sağlıyor.

X-ADV’nin keskin ve sert hatları; sele altında full face kask sığabilecek 21 litrelik depolama alanı sayesinde kullanışlılıkla birleştiriliyor. X-ADV'de ayrıca 5 yönlü ayarlanabilir ekran, alüminyum konik gidon, elcik koruma, ve orta sehpa bulunuyor. Akıllı Anahtar sistemi ise, günlük kullanım rahatlığı sunuyor.

X-ADV’nin 745 cc’lik çift silindirli motoru DCT ile mükemmel uyumu yakalamak için, çok düşük devirden itibaren dikkat çekici bir ivmelenme ile düşük-orta devirde güçlü tork üretebiliyor. 2018 için, istenildiğinde devreden çıkarılabilen 2 Seviyeli Honda Seçilebilir Tork Kontrolü (HSTC) içeriyor.