Honda PCX125 Nerede Üretiliyor?

Honda PCX125, 1996 yılında Vietnam’da kurulan Honda fabrikasında üretilmektedir. Birçok Honda otomobil ve motosikletin parçalarının da üretildiği bu fabrika, motosiklet üzerine özel bir uzmanlığa sahiptir. 

Honda PCX125 Bakım Periyotları Ne Kadar?

Bütün Honda motosikletlerde olduğu gibi PCX125’in 12 ay kullanıldığında ya da kullanım kitapçığında yer alan kilometre sınırı dolduğunda Honda Yetkili Servisleri tarafından bakımdan geçirilmesi gerekir. Böylece motosikletinizi uzun ömürlü ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Honda Yetkili Servislerinden randevu almak için internet formunu doldurmanız yeterlidir.

Honda PCX125 Yakıt Tüketimi Ne Kadar?

Honda PCX125, düşük ağırlığı ve Programlı Yakıt Enjeksiyon sisteminin sağladığı verimlilikle düşük yakıt tüketimine sahip bir motosiklettir. Enjeksiyon teknolojisi, pistonlara tam olarak ihtiyacı olan yakıt ve hava karışımını iletir. Böylece bir tam depo benzinle kilometrelerce yol katedebilirsiniz. Ayrıca düşük yakıt tüketimi sayesinde çevreye çok daha duyarlıdır. 

Honda PCX125 Aksesuarları Nelerdir?

PCX125’e 35 ya da 39 litrelik çanta gibi aksesuarları ekleyebilmeniz mümkündür. Ancak Honda’nın önerdiği ya da Honda Yetkili Bayilerinde satılan orijinal ürünler dışında başka bir aksesuar takmamanız önemlidir. Çünkü orijinal olmayan aksesuarlar hem size hem de motosikletinize zarar verebilme ihtimaline sahiptir. Buna ek olarak aksesuar soketi ile dilediğiniz elektronik aksesuarı scooter’ınıza eklemeniz mümkündür. PCX125 için özel olarak geliştirilen aksesuarlara buradan ulaşabilirsiniz.

Honda PCX125 Otomatik Vites Mi?

Honda PCX125’te otomatik bir şanzıman teknolojisi olan V-Matic kullanılır. Bu teknoloji Honda otomobillerinde de kullanılan CVT şanzıman teknolojisine oldukça benzerdir. V-Matic şanzıman içerisinde, DCT ya da manuel şanzımandan farklı olarak dişli yerine kayış sistemi bulunur. Belirli bir aralıkta sonsuz vites oranı sağlayan bu teknik ile motosikletin hızına ve anlık hızlanma ihtiyacına en uygun oran otomatik olarak saptanır ve ayarlanır. Bu sayede motosikleti akıcı ve sarsıntısız şekilde sürebilirsiniz.

Honda PCX125 Fiyatları Ne Kadar?

Honda PCX125’in fiyatları, dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle satın almadan önce mutlaka tavsiye edilen satış fiyatlarını kontrol etmenizi öneriririz. PCX125 fiyatları konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta, tavsiye edilen satış fiyatları ile bayi fiyatları arasında değişiklik görülebileceğidir. Bu nedenle nihai satış fiyatını öğrenmek için bayilerimizle de iletişime geçmenizi öneririz.