BAYİLER

Honda Toplum

“Toplum tarafından var olması istenen bir şirket olma” arzusu Honda’nın toplum yararına faaliyet gösterme çabasını kaynakları elverdiğince ortaya koymasını sağlamıştır.” 

Balçık Köyü Sağlık Evi

Günümüzde 8.722 nüfusa 1 Doktor ve 1 Ebe ile sağlık hizmeti sunmakta olan Balçık Sağlık Evi Honda Türkiye A.Ş tarafından yaptırılmıştır. En yakında olan Mollafenari Sağlık Ocağı’na Balçık Köyü’nün uzak olması nedeniyle bölge halkı 1. basamak sağlık hizmetlerinin alımında güçlükler yaşamakta olduğu için yapımı planlanmıştır.

 

 

TEGEV

2004 yılında 'Çocukların hayalleri de ilgi alanımızda' sloganıyla Honda marka otomobil ve motosiklet alanların eğitime katkıda bulunmasını sağlayan bir proje olarak başlatılmıştır. Honda, bir yıl sürecek projeyle TEGV'ye 100 bin dolar katkıda bulunmayı hedefleyerek TEGV kanalıyla 30 bin çocuğa eğitim hizmeti götürmüştür.

 

 

Çayırova Belediyesi ile Yangın Tatbikatı 

Her yıl HTR trarafından gerçekleştirilen Yangın tatbikatı ilk defa Çayırova Belediyesi’nin katkılarıyla 25.02.2011 engelli vatandaşlarımızın da iştirakının sağlanması sayesinde toplumu yangına karşı bilinçlendirme projesine dönüştürülmüştür. İçeriği yangına dair temel bilgiler ve yangın halinde nasıl aksiyon alınması gerektiği olan proje belirlenen süre dahilinde sonuçlanmış ve katılımcılara sertifika verilmiştir.

 

 

Gökkuşağı Projesine Sponsorluk

2007 yılında Türkiye’deki 8.5 milyon engelliye yönelik tasarlanan ’Gökkuşağı Kampanyası’ Honda’nın ana sponsorluğunda başlamıştır. Engelliler için mesleki rehabilitasyon, eğitim ve Bağımsız Yaşam Merkezler’i kurmayı amaçlayan kampanyaya Honda tarafından bir de engelli aracı bağışlanmıştır.

Honda Teknik Eğitimler

2007 yılında Şişli Endüstri Meslek Lisesi bünyesinde Honda sınıfı kurulmuştur.Otomotiv sektörüne teknik bilgi ve donanım sahibi çalışan yetiştirmeyi hedefleyen programın başarısı için bugün dahi Honda Türkiye A.Ş ihtiyaç duyulması halinde eğitim amaçlı otomobil,motosiklet ve diğer eğitim ekipmanların desteğinde de bulunmaktadır.İlk mezunlarını 2011’de veren Honda sınıfı mezuniyet törenini de 2011yılında Honda Türkiye A.Ş fabrikasında gerçekleştirmiştir. 

 

 

 

2007 yılında kurulan Honda sınıfının Mezuniyet töreni Honda fabrikasında yapıldı -2011 Haziran

Honda Türkiye A.Ş, otomobil üretiminin proseslerini öğrencilere ve otomobil meraklılarına anlatabilmek amacıyla uzun yıllardan beri teknik gezi ler düzenlenmesine olanak tanımaktadır.Gerek yurt içi gerekse yurt dışından ziyaretçilerimiz olup Mühendislik ve Teknik okul öğrencilerinin başvuruları öncelikli olarak değerlendirlmektedir. Ziyaret tarihleri yönetim tarafından onaylanan ziyaretçilerimize 1 saat sunum 1 saat teknik gezi imkanı sunulmaktadır.Katılımcı sayısı 20 ile sınırlıdır.

​Teknik Gezi başvuruları için buraya tıklayınız.

 

Honda Çevre

“Toplum tarafından var olması istenen bir şirket olma” arzusu Honda’nın toplum yararına faaliyet gösterme çabasını kaynakları elverdiğince ortaya koymasını sağlamıştır.”

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI 

Honda Türkiye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin isteği doğrultusunda Kocaeli TEM Otoyolu kamulaştırma sahası içinde yapılan peyzaj düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmasında katkıda bulunmuştur.Otoyolun her iki yanına birer adet “Honda Türkiye A.Ş tarafından ağaçlandırılmıştır” levhası konmuştur.” Honda tarafından ağaçlandırılan 3500m2lik alanda 900 ağaç bulunmaktadır. 

 

 

BOĞAZIMIZA TAKILANLAR 2011

 Bu yıl çevre sorunlarına dikkat çekmek, çevreye olan duyarlılığı geliştirmek ve çalışanların çevre bilincini arttırmak üzere 06-10 Haziran 2011 HTR Çevre Haftası olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda çeşitli etkinlikler planlanmıştır. Bunlardan ilki 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde gerçekleştirilmiştir. Carat Medya’nın Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi olan Boğazımıza Takılanlar organizasyonunda gönüllü HTR çalışanlardan oluşan bir ekip yer almıştır. Fenerbahçe sahilinden başlanarak Bostancı’ya kadar ikiye ayrılan ekip teknelerle dolaşarak denizden atık toplanmıştır. Yaklaşık 3 saat süren etkinlik sonucunda 30 kg atık toplanmıştır. Yaz aylarında 15 günde bir düzenlenen organizasyona istenildiği takdirde katılım sağlanabileceğini belirten Carat Medya yetkilisi Çetin Demirtaş HTR ekibine desteğinden dolayı teşekkürlerini sunmuştur.

 

06-10 Haziran 2011 HTR Çevre Haftası kapsamında Honda Türkiye ve TEMA Vakfı ile ortaklaşa Çevre ve Sosyal Sorumluluk Projesi gerçekleştirmiştir. Honda Türkiye çalışanlarının bağışları sonucunda alınan 100 adet ceviz fidanı TEMA Vakfı Kocaeli Şubesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Birimi işbirliği ile Gebze Kargalı Köyü’ne 40 kişilik Honda Ekibi ile Kargalı Köyü sakinleri tarafından 24 Ekim 2011 Pazartesi günü dikilmiştir. Bu proje, gelecekte köye dikilen fidanlardan elde edilecek tüm gelirin köyün ihtiyaçları doğrultusunda kullanılması kararıyla aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi nosyonu taşımaktadır. Honda Ekibine Kocaeli TEMA Temsilcisi Sn. Nermin Tol ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Birimi Müdürü Sn. Temel Fidan tarafından teşekkür plaketleri sunulmuştur. Önümüzdeki senelerde projenin tekrarlanarak Kargalı Köyü’nd HTR adına ayrılan alanda daha fazla ağaç dikiminin yapılması planlanmaktadır. 

 

ÇEVRE EĞİTİMİ 

23 Kasım 2011 tarihinde fabrikamız personelinin çocuklarının da bulunduğu Tavşanlı İlköğretim Okulunda çevre konusunda bilgilendirme eğitimi yapılmıştır. İlköğretim 1. sınıftan 4. sınıfa kadar toplam 100 öğrencinin katıldığı eğitimde çevrenin kirlenmesinin sebepleri ve türleri, hava kirliliği, su ve toprak kirliliği, sera gazı etkisi, atıkların türleri ve ayrıştırılması gibi konular anlatılmıştır. Öğrencilerin soruları cevaplandıktan sonra hediyeler verilmiştir.