20. Geleneksel Communicator Awards Ödülü

Honda Logo

KUSURSUZ, YENİ BİR TARZ

CBR600RR'nin çarpıcı ve son derece kusursuz yeni tarzı, Honda'nın mevcut RC213V MotoGP yarış motosikletiyle 2011 RC212V'den çıkarılan aerodinamik derslerin bir birleşimidir. Buna uygun şekilde, dünyanın en iyi yarış makinelerinden birisiyle aynı DNA'ları paylaşan bir motosiklet için, CBR600RR'da bundan sonra Repsol rengi de mevcut olacaktır.

Sınıfının ilerisinde kontrol ve yol tutuş sunan bir motosiklet yaratma hedefiyle tüm dikkatler şasi üzerinde odaklandı. CBR600RR'nin yeni ters çevrilmiş Showa 41 mm Büyük Pistonlu Çatalları, yol üzerinde inanılmaz derecede yumuşak bir sürüş sağlar ve buna karşın yarış pistinde limitleri zorlarken mükemmel bir ön lastik bağlantısı sunar. Ayrıca daha üstün bir geri etki için, hafif 12 telli döküm alüminyum jantlar kullanılmıştır. 

Gelişmiş gaz kelebeği tepkisi ve devir aralıkları süresince yaşanan his için, 599 cc dört silindirli motorun – Direkt Hava Giriş Sistemi ile büyük miktarda hava besleyen – karmaşık PGM-DSFI yakıt enjeksiyon sistemi ve ECU'sü yeniden düzenlenmiştir. Ayrıca, Emme Havası Kontrol Valfi artık tüm devir aralıklarında çalışmaktadır. Bu gelişmeler, spor veya yarış pisti koşullarındaki yüksek performansının yanı sıra motosikletin 'normal' hızda kullanımını da kolaylaştırmıştır. 

 

CBR 600RR'NİN SESİNİ DİNLEYİN:

 

İşlevsel güzellik

CBR600RR'ın dış görünümü işlevsel bir güzelliğe sahiptir, aynaları Honda'nın yarış motosikleti RC213V'den esinlenmiştir. İki hatlı farlar parlak, geriye uzanan kromaj muhafaza içindedir; kütleyi sıkıştırmak ve ayrıca ram havası kanalına direkt hava akışına yardımcı olmak için muhafazanın içine gömülmüştür. RC213V'de olduğu gibi ekran küçüktür ve arka ünite aynaları MotoGP makinesinde olduğu gibidir. Yakıt deposu kapağı, sürücünün serbest şekilde hareket etmesine ve kolları ve dizleri ile kavramasına izin verecek şekildedir. 

Aerodinamik yapısı ağırlıklı olarak Honda'nın MotoGP makinelerinden alınmıştır. Sonuç, önceki modele göre normal sürüş pozisyonunda %6,5 ve eğimli yolda %5 daha az çekmedir. Virajlarda sürücünün CBR600RR'ı yönlendirme kabiliyeti benzersizdir; bu aerodinamik gelişmeler pist ile yol arasında ne kadar yakın ilişki olduğunu göstermekte ve MotoGP mühendislerine geri dönüş olarak verilmektedir. 

 

*Honda, Motosikletlerin model, donanım, teknik özellik ve renklerinde önceden haber vermeksizin degişiklik yapma hakkını saklı tutar. Fotograflarda görünen özelliklerle, Türkiye'de satışa sunulan modeller arasında farklılıklar olabilir.