BAYİLER

Türkiye’nin ve Dünya’nın En Çok Satan Motosiklet Markası Honda

Honda, hem globalde hem de Türkiye’de son iki yıldır sürdürdüğü motosiklet pazarındaki liderliğini, yüzde 20’ye ulaşan pazar payı ile 2017 yılında da korumayı sürdürdü.

Üst üste 3 yıl liderliğini ilan eden Honda Motosiklet geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 29 bin 796 adetlik satışla Türkiye’nin en fazla motosiklet satışı gerçekleştiren markası oldu. Honda 2017 yılında tüm olumsuzluklara rağmen yüzde 10 oranında büyüyerek 145* bin adetlik satış rakamına ulaşan motosiklet pazarından yüzde 20 pay aldı.

Honda, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yürürlüğe giren ek gümrük vergisi uygulamasına rağmen liderliği koruyacak rakamlara ulaşma başarısını gösterdi ve 2017 yılı içerisinde satılan her 5 motosikletten 1’i Honda oldu. Bu başarıda lidere yakışır bir duruş sergileyen ve takdir hakkını tüketiciden yana kullanarak, ek gümrük vergisini fiyatlara hemen yansıtmayıp, zamana yaymanın da etkisi büyük oldu. Honda’nın ana hedefi motosikletin güvenli bir taşıt olduğu algısının Türkiye’de yayılmasını sağlayarak motosiklete olan bakış açısını değiştirmek. Bunun için 2018 yılından itibaren yeni stratejisini hayata geçirecek ve motosiklette güvenlik algısını oluşturmak için çalışmalara hız verecek.

Motosiklet pazarını büyütmek, geliştirmek ve insanları motosiklete teşvik etmek için sağlıklı motosiklet kültürünü oluşturmanın gerekliliğine dikkat çeken Bülent Kılıçer, “Yapılan araştırmalara göre maalesef toplumumuzun yüzde 72’si motosikleti tehlikeli olarak tanımlıyor. Motosikletin trafikte tüm sürücüler tarafından kurallara uygun ve doğru donanımlar ile kullanılması halinde son derece güvenli ve keyifli bir ulaşım aracı olduğunu Türk toplumuna benimsetmeyi amaçlıyoruz. Bunu uzun vadeli bir plan çerçevesinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Bülent Kılıçer, ayrıca “Bu yıl 8 yeni modeli yollara çıkarıyoruz. Baştan aşağı yenilenen amiral gemimiz Gold Wing, macerasever Africa Twin Adventure Sports, sport naked segmentinin yaratıcıları CB125R, CB250R ve CB1000R ve şehrin vazgeçilmezleri olacak Forza250 ve CB125F modellerimizle bu yıl pazarın büyümesine katkı sağlayacağımıza inancımız tamdır. Hedefimiz, 2018 yılını yine lider olarak kapatmaktır” şeklinde konuştu.

*Elektrikli ve 50cc motosikletler hariç

TÜM HABERLER