BAYİLER

Honda ürünlerine “2010 En İyi Dizayn” ödülleri yağdı

Honda, aralarında Honda CR-Z spor hibrit otomobilinin de olduğu birden fazla ürünüyle Good Design Award En İyi Tasarım ödülünü kazandı.

En İyi Tasarım Ödülleri, tasarımıyla insanların faaliyet içinde bulunduğu birçok alanda yeni yanıtlara götürdüğünü kanıtlamış olup kamuya, endüstriye ve topluma geleceğin yaşam biçiminin işaretlerini gösteren ürünlere verilmektedir.

Uzmanlar, CR-Z'nin tavan aerodinamiklerinin ve ön panelinden yan ve çamurluk panellerine doğru giden akışın "otomobillerin çekiciliğini" belirleme ölçütünü yeniden tanımlayan bir tasarım olarak açıkladı. Böylece Honda CR-Z "Best 15 Good Design Award" ödülü ile onurlandırıldı.

Bu, bir Honda ürününün Good Design Award Best 15 ödülünü aldığı ardı ardına beşinci yıl olmuştur. Önceki yıllarda ödülü Monpal ML200 4 tekerlekli scooter, HondaJet, FCX Clarity hidrojen yakıt pilli elektrikli araç ve Insight hibrit otomobili ürünleri almıştır.

Honda bu yıl aşağıdaki ürünleriyle de Good Design Awards ödülleri kazandı: 

Motosikletler

• VFR1200F - Spor touring
• VT1300CX - Custom
• PCX – Scooter

Otomobiller

• STEPWGN/STEPWGN SPADA –Japonya pazarı için çok amaçlı araç

Güç Ürünleri

• Enepo EU9iGB- Şık taşınabilir güç jeneratörü

Honda ürünlerinin değişmeyen tasarım mirası olan dört pistonlu takma motor Good Design Long Life Design Award (Good Design uzun ömürlü tasarım) ödülünü almıştır. Bu, bir Honda ürününün bu ödülü aldığı üst üste üçüncü yıldır. Good Long Life Design Award ödülü kalitelerinin değişmeden kalması ve benzersiz olması koşuluyla tasarımının temel parçalarının on yıldan uzun bir süre boyunca değişmeden kalarak üretilmiş ve satılmış olan ürünlere verilir. 

Good Design Awards Hakkında

Good Design Awards Japonya Endüstriyel Tasarım Destekleme Organizasyonu (JIDPO) tarafından düzenlenen ve tasarımın değerlendirilmesi ve teşvik edilmesi amaçlı kapsamlı bir programdır. Good Design Awards 50 yıldan uzun bir zaman boyunca göze çarpan tasarımlara verilmektedir ve bugüne kadar yaklaşık 35.000 ürüne ödül verilmiştir. 

TÜM HABERLER