BAYİLER

FCX Clarity

Honda - önümüzdeki yüzyıl için yollarda

Otomobil doğduğundan beri yüz yıldan uzun bir süre geçti. Ulaşım için enerji üretecek ve güçlendirecek daha iyi yollar ararken, Honda sürdürülebilir hareket yaratmaya yönelik odağını koruyor.

Önümüzdeki yüzyıla bakarak, yeni yakıt ve güç kaynaklarının getireceği güçlükleri görmeye çalışıyoruz. Kişisel mobilite rüyasını, gelecek nesiller için canlı tutma amacıyla çalışıyoruz.

BİR RÜYANIN GERÇEKLEŞMESİ VE DİĞERLERİNİN BAŞLANGICI.

İnsanların hayatlarını daha eğlenceli kılan otomobiller yaratmak, müşterilerimize ve toplumumuza yeni değerler katan teknolojiler geliştirmek istiyoruz. İşte Honda ve Honda mühendisleri bu amacın peşinden gidiyor—otomobillerin dünyanın her yerindeki insanlara sunduğu değeri paylaşmak. 

Bu sebeple, fikirlerimizi heyecan verici yeni bir teknoloji yaratmaya odakladık: liderliği ve inisiyatifi üstlenerek, otomobilin geleceğini yaratmayı hedefledik.

Tüm bunların yanı sıra, gezegenimizin küresel ısınma, atmosfer kirliliği ve kaynak yitimi gibi çok ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunun ve otomobilin çevremiz üzerinde önemli bir etki yarattığının da farkındayız. Gelecek nesillerin de mobilitenin tadını çıkarmayı sürdürmesini sağlamak için, sağlıklı bir çevrenin korunmasına yardımcı olmak istiyoruz. Bu sorunlarla doğrudan yüzleşme konusundaki sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve çevre konusunda daha sorumlu teknolojiler geliştirme görevini üstleniyoruz.
Hidrojenle çalışan ve CO2 veya diğer zararlı emisyonları yaymayan yakıt hücreli araçlar, toplum içinde otomobile parlak bir gelecek hazırlamanın anahtarı olabilir. Honda, normal müşterilerin alıcı olduğu yakıt hücreli bir otomobilin yollara çıkmasını sağlayan ilk otomobil üreticisi olarak, Honda FCX’i 2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’daki filo kullanıcılarının hizmetine sundu. O günden bu yana, performans, çeşit ve verimlilik konularında geliştirmeler yapmayı sürdürerek, soğuk havada çalıştırma gibi zorlu bir sorunu aştık ve başka filo kullanıcılarıyla özel şahıslara araç hizmeti sunduk. Yakıt hücreli araçları dünya çapında tam olarak ticarileştirmek için, net bir şekilde müşteriye odaklanarak ve gerçek hayata yayılarak sürekli çalıştık.

Bugün egzozundan sadece su buharı çıkararak üstün çevre performansı ve eğlenceli sürüş sağlayan yakıt hücreli otomobili piyasaya sunarak, yeni ve büyük bir atılım daha yapmış bulunuyoruz. FCX Clarity, Honda’nın yenilikçi ruhunu, çevre vizyonunu ve ürün kalitesi ile performansına yönelik tavizsiz yaklaşımını içeriyor. Bu yepyeni yakıt hücreli araç, çevre sorunlarına kapsamlı bir şekilde, titizlik ve bütünlük içinde ve müşterilerin Honda’dan beklediği bir sürüş performansı seviyesinde hitap ediyor. Geleceğin otomobili bugün aramızda.

Otomobil, geleceğin sınırsız rüyaları ve heyecanı için büyük bir potansiyel barındırıyor. FCX Clarity işte o geleceğin başlangıcını temsil ediyor. Honda’yı beklentiyle takip etmeyi sürdüreceğinizi umuyoruz. Bizim için mücadele daha yeni başladı.